Açık kaynak olarak geliştirilen oyun modifiye aracı Cheat Engine ile hile yapmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu oyun hile programı ile Windows altında çalıştırdığınız oyunlar üzerinde değişiklikler yaparak isteğinize göre oyun özellikleri belirleyebilir ve oyunları zorlaştırabilir ya da kolaylaştırabilirsiniz.

Mesela 100 can puanı ile oynamak size çok kolay geliyorsa artık oyunları 1 can puanı ile oynamayı deneyebilir ve kendinizi test edebilirsiniz. Ayrıca bu tür değişiklikler dışında Cheat Engine içerisindeki diğer kullanışlı araçlar ile gelişmiş bilgisayar oyunlarında, Internet Explorer, Mozilla Firefox vb. diğer tarayıcılar üzerinden oynadığınız tarayıcı oyunlarında, Flash oyunlarda, FarmVille gibi Facebook uygulamalarında ve normal uygulamalarda hile yapabilir, hatta hataları ve sorunları bile düzeltebilirsiniz.

Program içerisindeki memory scanner (hafıza tarayıcı) ile oyun içerisinde kullanılan ve değiştirilmeye uygun olan değişkenleri hızlı bir şekilde tarayıp belirledikten sonra bunları yine Cheat Engine üzerinden değiştirebilirsiniz.

Diğer yandan hata ayıklayıcı (debugger), çevirici (assembler) ve ters çevirici (disassembler), hız hilesi (speedhack), trainer oluşturucu, direct 3D işleme araçları, sistem kontrol araçları ve daha fazlası ile birçok özelliği ve seçeneği modifiye edip kullanabilirsiniz

Cheat engine ile mucizeler yaratan ekibimizin başında yer alan trgala anlatımıyla sizlere hile öğretiyoruz.Tamamen ücretsiz olan bu eğitim sizlerin kendi hilelerinizi üretebilmeniz ve daha eğlenceli hale getirebilmeniz için bir fırsat. Videolar tamamen eğitime yönelik olmakla beraber lütfen sırasıyla izleyiniz. Bugün yayınlanan bideo Cheat engine programına giriştir.

Bölüm 1: Giriş

Binlerce video ortalıkta geziyor. Sözde  sizlere hile öğretmeye çalışan fakat birbirinin kopyası olan, sadece rakam arat değiştir üzerine boş şeyler.Sizlere cheat engine programını basite indirerek analtmaya çalışanlar aslında bu yeri dolmayacak programa haksızlık etmekteler. Bilindiğinin aksine detaylı ve bir çok yerde kullanılabilen, esnek güvenli bu programı boş göstermek haksızlıktır. Peki ya dolusu nedir? Ne var bu eğitimde?

İşte sizler için hazırladığımız içerik;

A) Cheat engine giriş
1- Cheat engine’yi tanıyalım

2- Özel bölüm analizleri

3- Sekme türevleri ve kullanılması

4- Kodlara giriş.

B) Hile yapımı

1- Hile’ye giriş.

2- Hilenin yapımı ve uygulaması

3- Kod bulma ve uygulama

4- Traner yapım uygulaması.

Normal bakıldığı zaman, kolay gelen fakat videoyu izledikçe sizlere derin bilgiler yükleyecek olan eğitim videosu 1. bölümde daha çok ürkütmemek nağmına tanıtım ve kodlara alışma süreci gösterilmektedir. Hile yapabilmek için terimleri, kodları, özel bölümleri bilmek çok önemlidir. Tabi ki sadece bunlar yetmez. Aşağıdaki durumlarda tamamlayıcı olmasa da devamı niteliğindedir.

Bölüm 2: İndirme

İndirmek için TIKLAYIN

Alternatif

İndirmek için TIKLAYIN

Örnek: *x8+6 ve all / 2 = 4byt veya double durumları nedir? İşte bunlar çok önemli bulgulardır. Videoda baştan sona bu tür bilgiler içermektedir.

Cheat engine nerelerde geçer?

Bildiğinizin aksine birçok sektörel olguya müdahale edilebilir. Örnek; Bilgisayar oyunları hileleri, Bilgisayar oyunlarını türkçeleştirmek (String) , Programları editlemek (3D3 mod), Oyunlarda hata ayıklama ve bilgisayar uyum performans ayarıları, Flash oyunlar (2,4,8 kombinasyonu)

Örnek yaptığım bazı uygulamalar; Windows xp ingilizce den türkçeye geçiş, Henüz hilesi çıkmayan oyunlara hile yapmak (PC), Bazı yabancı programları türkçeleştirmek ve kullanılabilirliğini arttırmak, Bilgisayar hızının %80 seviyeden üste çekilmesi, Gereksiz ram kullanan programların kullanım limitini azaltmak. On bilerce flash uygulamaya hile ve edit. Editler genellikle bilgisayarınıza indirilebilen flash oyunlar, hileler ise bilinen facebook oyun hileleri.

Eskiden denenen hileler, 2006 Knight online hız hilesi, 2007 almeha  (Browser oyun) Süre ve kaynak hilesi, Travian sur hilesi (3 aylık süreyle kullanılabilirdi.) Mynet normal okey ve bilgi yarışması hilesi (Java to flash eklentisi gerekir.) Teknosa çekiliş 3. sırası, Milliyet yılbaşı yarışması 5. , Bunun dışında bazı yarışmalarda gerçek ödül kapmak ( 1 adet tablet, 1 adet cep telefonu, BP akaryakıt 500 tl, Teknosa bin tl hediye çeki). Bunun dışında yüzlerce kullanım alanında işime yaramıştır.

Tabi ki bunlar zamanla yapılan uygulamalar ve deneme yanılma ile mümkün olmaktaydı. Ta ki sizlere bu bilgileri aktarana kadar. 3 video sonra emin olun azimli iseniz cheat engineyi su gibi içip en iyileri hedefleyeceksiniz. Peki neden bunu deşifre etme ihtiyacı duydum? Biz bu işe bilindiği gibi hobi olarak başladık ve meslek olarak devam ettik. Fakat yaş ilerledikçe oturum sürelerimiz kısaldı. Hayat koşturmacası içerisinde vakit bulamadık. Şuan istense binlerce oyun hilesi bir ayda verilebilir. Fakat bunların videolarını çekmek dosyalarını hazırlamak gerçek anlamda bir işkence. Sizlere sunulan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirin.

[jnews_element_embedplaylist playlist=”https://youtu.be/HsU7M8N6x9M”]

Bir Yorum Yazmak