Facebook Oyun HileleriProgramlarYoutube Giriş Programları

Youtube ve Yasaklı Sitelere Nasıl Erişim Sağlanır ?


Sevgili arkadaşlar youtube ve bazı sosyal paylaşım sitelerinin ülkemizde erişim problemi yaşaması nedeniyle bugün sizlere tüm sitelere rahatlık ile erişim sağlayacağınız harika dört  farklı yöntem sunacağız. Sizlere hangi yöntem daha kolay gelir ise onu uygulayın.

1.Youtubeye Giriş Yolu:  Google Chrome Zenmate Eklentisi İndirme Yöntemi

Google Chrome tarayıcınızı açın.

zenmate-tr

 

a. Arama yerine Zenmate yazarak çıkan ilk siteye giriş yapın.

b.Zenmate Eklentisine sahip olmak için TIKLA

Her iki şekilde Zenmate eklentisinin bulunduğu siteye erişmiş olacaksınız.

zenmate-tr.4jpg

 

Ücretsiz yazan kısma tıklayın.

zenmate-tr.3jpg

 

Yeni Uzantıyı Onaylayın yazan yere Ekle diyerek Onaylayın.

zenmate-4

 

Son Olarak Ekledi yazısını gördüğünüzde , artık Türkiye için engellenen Youtube gibi sitelere erişim olanağınız sağlanmıştır.

2. Youtube Giriş Yolu: Tor Browser

Tor Google Chrome , Mozilla Firefox, İnternet Explorer gibi kullanılan bir internet tarayıcısıdır. Ve bu tarayıcı youtube gibi bir çok yasaklı siteye erişiminizi kolaylık ile sağlıyor. Herhangi bir tehlike ve tehtit içermeyen bu yöntem ile  Her zamanki tarayıcılarınızın ulaşamadığı  yasaklı, engelli her siteye kolayca erişin.

Tor BrowSer İNDİR

Yukarıdaki linkten tarayıcınızı indirin ve kurun. Tüm siteler kapılarını sizlere sonuna kadar açsın. =)

tor-trgala

3. Youtube Giriş Yolu: Safe IP

Bu yöntem ile aslında erişemediğiniz, yasaklı ve engellenmiş olan sitelere rahatça erişim olanağı sunuyor.  Oldukca kolay bir şekilde youtube gibi bir çok engellenmiş siteye hemen erişim sağlayabilirsiniz. SafeIP sizlerin türkiyede değilde aslında farklı bir ülkede gibi internete bağlandığınızı gösteriyor. Bu sayede Türkiyedeki yasaklardan etkilenmeden istediğiniz şekilde erişim sağlıyorsunuz.


Gerekli program SafeIP İNDİR

SafeIp Programını bilgisayarınıza indirin ve kurun. Program açılmaz ise Yönetici olarak çalıştır kısmını seçin.

safeıp-trgala

 

Select IP Location kısmından yıldızlı ve pro yazanların dışında bir IP değeri seçin ve üzerine 2 kez tıklayın. Yıldızlı ve Pro yazanlar ücretlidir.

safeıp-trgala2

 

IP seçeneğine tıkladıktan sonra Connecting.. yazısı çıkmaktadır. Bu yeni IP değerinizin hazırlandığını bildiriyor.

safeıp-trgala3

 

Yeni IP değeriniz hazır ve Artık New York şehrine ait Ip sizlerin. Bu işlemden sonra Türkiyede yasaklanmış tüm sitelere rahatca erişebilirsiniz.

4. Youtube Giriş Yolu: DNS Değiştirme

1. , 2. ve 3. yöntemi tercih etmeyen arkadaşlarım için son yöntemimiz DNS Ayarlarını değiştirmedir.

1. İlk olarak Denetim Masasına giriş yapın. Aşağıdaki resimdeki gibi Ağ ve İnternet kısmına tıklayın.

dns1trgala

 

2. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin kısmına tıklayın.

dns2trgala

3.Kablosuz Ağ Bağlantısı kısmına sağ tıklayıp, Özellikler kısmını seçin.

dns3trgala

 

4. Açılan sayfada aşağıdaki ayarları uygulayın.

dns4trgala

 

Open, DNS Ayarları:
 1. 208.67.222.222
 2. 208.67.220.220
Norton, DNS Ayarları:
 1. 198.153.192.1
 2. 198.153.194.1
Uydunet, DNS Ayarları:
 1. 62.248.80.161
 2. 62.248.80.162
Dnsadvantage, DNS Ayarları:
 1. 156.154.70.1
 2. 156.154.71.1
ScrubIt, DNS Ayarları:
 1. 67.138.54.100
 2. 207.225.209.66
GTEI, DNS Ayarları:
 1. 4.2.2.1
 2. 4.2.2.2
 3. 4.2.2.3
 4. 4.2.2.4
 5. 4.2.2.5
 6. 4.2.2.6

 


7 thoughts on “Youtube ve Yasaklı Sitelere Nasıl Erişim Sağlanır ?”

 1. Çocuk oyuncağına çevirdiler artık şu işi ya, devlet aleyhine paylaşımlar yapılıyor denildi kapatıldı açıldı şimdi tekrar kapatılıyor bi işi yapacaksanız adam gibi yapın arkadaş ya kapatacaksanız kapatın ya açacaksanız açın kuşu öldürdünüz yemin ediyorum 😀

 2. Daha Kolayı Var Bagdaştıcılara gir ıpv 4 özellikler de alta in 2 secenege bas 8.8.8.8 8.8.4.4 yap bu kadar

  1. Ahmet Zenmate, SafeİP ve diğer programların hepsi zaten bağdaştırıcı ayarları üzerinde değişiklik yaparlar isteyen bunu manual olarak elle girer isteyen yazılım indirir ve gene aynı yöntem ile fakat tek farkı otomatik olarak bağlanır. Youtube ve Twitter değil bu hizmetleri yayınlayan sunucuların ülkemizde kapatılması gündeme geliyor dolayısıyla eğer Google sunucuları Türkiye’ye komple kapatılırsa 8.8.8 – 8.8.4.4 dns adresleri geçersiz kalacaktır. Evvela ilk yasaklamada bu dns ve diğer comodo dns adresleri devre dışı bırakılmıştı ve insanlar interneti altına üstüne getirerek dns adresi arayışlarına başlamışlardı. İnternet ve basın özgürlüğüne müdahalenin sık sık yaşandığı tek ülke ne yazık ki Türkiyedir. Dünyanın hiçbir yerinde devlet aleyhine paylaşımlar yapılıyor diye herhangi bir site yada bu sitelerin yayınını sağlayan sunucular kapatılmadı. Eğer devlet aleyhine bir yayın varsa bu siteleri kapatmakla çözülecek iş değil, o mendeburluğu yapan kişilerin tespitiyle halledilebilir. Söz konusu Youtube ve Twitter kenar mahallenin internet cafesinde yayınını sağlayan siteler değil. Günde Youtube ve Twitter’a 500.000 üzeri video ve tweet atılıyor ve ne yazık ki bu tür sosyal medyaları kullananlarda gene devlet adamlarıdır o yüzden geçeceksiniz biri şunu attı da ondan kapatıyoruz ayaklarını yok öyle bir dünya. Ben bu internete para veriyorsam istediğim yere girerim istediğim yorumu atarım atarım ama attığım yorumunda arkasında dururum. Oradan buradan kendini bilmezler sahte hesaplar açarak ortalığı karıştırıyorlar diye ben neden internet özgürlüğümden olayım arkadaş ? Şuan bu siteye giriyorsam iki üç birşey öğreniyor teşekkür ediyorsam bunu kim engelleyebilir buna kim karışabilir ? sanane arkadaşım ben çatır çutur vaadedilen ancak vaadedilen hızın sağlanamadığı bir internete bile 70-80 tl veriyorum birde özgürlüğüm kısıtlanıyor aklım almıyor gerçekten. El birliğiyle Türkiye de bilişim ve medyayı bitirdiler helal olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Engelleyiciyi kapatınız...

Sitemizde her şey ücretsiz. Sizleri rahatsız edecek bir şey yok. Bari sen yapma :(