Facebook Oyun HileleriLegend Online Hileleri

Legend online paranızı geri almak


Merhaba dostlarım ben trgala. Dün üzücü bir sohbete katıldım. Sizlere yardım etmek için ise bu konuyu açıyorum.

Neydi bizi legend online ile ayıran? Aslında hep ayrıydık dostlar. Beta döneminde 5 tl karşılığı vip alabilineceği söylenirken, daha sonradan malesef oyunu fahiş fiyata pazarlayan, kullanıcısını korumayan, üzerine kendi yetkılılerıne el altından ucuz mal sattıran (Elmas) bir şikete dönüştü. Peki neler yapılabilir? Gerekirse canlarına okuyabilir paranızı geri alabilir üzerine firmayı Türkiye’den kovabilirsiniz.

Oyun ne olursa olsun ister facebook ister farklı kategorilerde olsun paranızın tamamını geri almanız mümkün. Nasıl mı? Bu konu dikkatli okuyunuz.

Öncelikle şunu biliniz. Oyun firmaları ister “free to play” isterse “pay” olsun yani bedava veya giriş ücretli üyelik sahibi olsun haklarınız mevcut. Firmalar sizlere adil, hilesiz ve oyuncuları zora sokmayacak düzende bulunmalıdır. Hiç oyun sözleşmesi okudunuz mu? Hiç bir sözleşmede oyun hataları ile ilgili firmasal durum yazmaz. Oyuncular açık kullanması halinde cezai yaptırımlardan söz edilir. Peki ya oyunda ne gibi durumlarda paranızı talep edebiliyorsunuz?

1 Oyuna girişte zorlanıyorsanız: Eğer oynadığınız oyunda girişinize engeller var ise ve bu firmadan kaynaklanıyorsa.

2- Hakaret, tehdit şantaj: İlgili oyun firması oyuncuları savunamıyor ve diğer oyuncuları bu yüzden cezalandıramıyorsa.

3- Gizlilik ve kulllanıcı hakları: Firma oyuncu gizlilik politikasını hiçe sayıyor veya evrensel olarak belirlenmiş insani hakları savunamıyorsa ( Örnek bir oyun asla size ait, Kimlik bilgisi, telefon numarası, e-mail adresiniz veya benzeri) Genele açamaz bunu 3. şahıslarla paylaşamaz. Bunun dışında sizlere ahlaki yaptırımlar uygulatamaz.

4- Haksız yere cezalandırma: Suç unsuru belirlenememiş keyfi yasaklamalar sonucu, oyuncu kısıtlanıyorsa.

5- Oyun henüz tam sürüme geçmemişse: Beta durumdaki oyunlarda ödeme kanalı bulunamaz. bulunan oyunlarda ise Beta dönemi dışında dahi olsa beta dönemi ödenen ücretler hak sahiplerine istenildiğinde ödenmek zorundadır.

6- Keyfi: Facebook üzerinde oynanan tüm oyunlar %70 geri ödeme garantisi ile sunulur. (Bunu bilmiyordunuz değil mi?)

Şimdi gelelim haksızlıklar karşısında nasıl mücadele edeceğinize. Benim yazılarımı okumanız önemli. Unutmayın ki hiçbir firma bana dava açamıyorsa nedeni kendilerinin aslında ip ucunda olmalarıdır. Oyunlarda yapılan hileler oyunların kendi açıklarıdır. Bir hile firmanın hatası, ikinci hile firmanın ayıbı ücüncü hile ve sonrası ise sizleri dolandırmasından kaynaklanmaktadır.

Legend online oyununu baz alarak haydi paralarımızı kurtaralım. Sizlere yollar sunacağım. Bu sayede istediğiniz yola girebilirsiniz. Bunlar kolaydan zora doğrudur.

1- [ Kapalı yol ] Öncelikle kafanızı karıştıran yolları sıralayayım buradan bir sonuca varamazsınız.

A) Firma vergisini ödemiyor?: Dün duyduğum konuşmalar gayet komikti. Nedeni ise firmaları vergi üzerine şikayet etme düşüncesi. 04/05/2007  de yürürlüğe giren Bilişim suçları yasası ile tam 7 yılı devirdik. Fakat komik olan şuan yabancı internet siteleri, yabancı oyun firmaları yani TC kimliği taşımayan hiçbir kurum veya kuruluşun vergi vermediğini bilmenizi isterim. Bunlardan ilki Twitter firması olacak kısmetse(Yakın gelecekte ise facebook verecek gibi). Yani şuan oynadığınız legend online oyunu Türkiye yasalarıyla alakası olmayan tamamen Çin kaynaklı ve kendi yasalarını kabul eden bunu da size sözleşmesinde belirten bir yapıdadır.Bunu es geçin.

B) Oyunu kapattırma düşüncesi: Diğer bir vahim konu ise oyunu Türkiye pazarından çıkartma düşüncesidir. bu sayede insanların haksızlığa uğramasının önüne geçilmesi hayal ediliyor. Unutmayın ki Canım ülkemde internet üzerine bir kurum veya kuruluş tamamen engellenemiyor. Buna film siteleri, bahis siteleri, cinsel içerikli siteler ve en son yaşadığımız youtube-twitter bir örnek. Çok büyük bir şikayet durumunda sadece siteye erişim durdurulabilir. Buda zaten yine sizler tarafından aşılacağı için ve bunun dışında facebook engellemesi gelmediği sürece içerisindeki sayfa, oyun veya yazıların kapatılamayacağını belirtmek isterim Fakat okumaya devam edin. Bu %100 kapalı bir yol değildir. Facebook üzerine yüklenilirse firmanın fb kanadı kırılabilir.

2-[ Açık yol]

A) Facebook sizi seviyor: Kullanıcıları zararlı yazılımlardan, dolandırıcılardan ve benzeri durumlardan uzak tutmak isteyen facebook 2011 yılında ciddi bir karar aldı. Bu kararın içerisinde sizleri ilgilendiren “müşteri memnuniyeti” konulu yaptırımda haklarınızı korumak için “free to play” üzerine kurulu ve şuan facebook üzerindeki (Ücretli uygulamalar hariç) Oyun , uygulama kategorilerinde geri ödeme sistemini sizlere sundu. Fakat bazı kaynakların bunu oyunlarda suistimal etmesi üzerine politika değiştirdi. Şuan için son 3 aya ait ödemeleri çoğu oyunda kolaylıkla geri alabiliyorsunuz. Bunun için aşağıdaki makaleyi takip etmeniz yeterlidir. Peki ya legend online oyununda? Bu firma sınırları iyi bilen ve kullanıcıların hassasiyetini yok sayan bir durumda. Fakat 1 yerine bin kişinin facebook adresine direk başvuru yapması konusunda çok çaresiz. Bu sadece legend online için değil tüm facebook üzeri oynanan oyunlar için geçerli. Ama önce şu şansımızı deniyelim.

Facebook para geri alma işlemi;

Facebook hesap ayarları / Ödemeler / Alışveriş geçmişi.

Bu bölüme facebook sağ üstte bulunan ayar tuşuna basarak/Ayarlar kısmına girmenizle ulaşabilirsiniz. O bölümde Ödemeler sekmesini göreceksiniz.

odeme1

 


Bu alışverişe itiraz et dedikten sonra;  Aşağıdaki resimdeki alanları seçip ingilizce olarak bir itiraz formu yazıyorsunuz. Türkiye’de kanunen 1 haftada ürün iadesi yapilabilirken, facebook ta son 2 yılın  Oyun para iadesi yapılmaktadır. Fakat hakkınız sadece 3 tür. 3 iadeden sonra işlem yapılamıyor.
ödeme2

 

İngilizce bir yazı ile (Türkçe olsa dahi sayfa ingilizce olarak)

1- Neden iade ediyorsunuz?

2- Firmanın durumu? (İnsanları dolandırması mağdur etmesi ekleyebilirsiniz.)

3-  Size ait kimlik bilgileri (Hesabınızla örtüşmelidir. Eğer örtüşmüyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayın.)

Örnek babanızın annenizin veya sahte bir adın üzerine hesabınız. Bu durumda imdadınıza “orantısız zeka yetişecektir.) Kredi kartınızın çalındığını bu oyunların kendi tarafınızdna alınmadığını beyan eden bir yazı atabilirsiniz. Ama bu durumda paranızı aldığınızda güvenlik için hesabınızın kapatılacağını unutmayın. Bunun dışında birçok oyun geri iade sonrası oyun hesabınızı (Facebook değil) Kapatabiliyor. Bunuda göze alın.

Şimdi gelelim firmaların facebook tan kovulmasına bile neden olabilecek bir konuya.

Sizler oyuncusunuz ve aslında rekabet durumu olsada büyük bir ailesiniz. Kendi aranızda organize olarak en iyi oyun şirketlerini bile pes ettirebilirsiniz. Örnek facebook legend online oyunu. Bin kişilik topluluk kişisel dilekçelerini (İngilizce türkçe farketmez.) Facebook adresine mail atabilirsiniz. bunu atarken de dikkat etmeniz gereken facebook bilgilerinizi kimlik bilgileri ve karşılaştığınız sorunu bildirmeniz mümkün. Birkaç kişinin etki etmeyeçeği ama biriken mailler sonucu facebok firmasının size kulak vereceğini unutmayın.Dün dinlediğim sohbette bir birleşme sezdim buda gayet güzel bir durum bunu kullanmalısınız.

Kullanacağınız mailler

support@fb.com

warning@fb.com

Bu kısıma eğer paranızı alamazsanız tekil olarak ta mail gönderin.

Bu kadar mı? Bizim haklarımız? Tabi ki de değil

Birde devletimize sırtımızı dayayalım. Firmayı şikayet edemiyorsak bizlerde facebook üzerinden ilgili linki şikayet edelim? Evet bu şansınızda var örnek  https://apps.facebook.com/legend_tr/ Bu linki dolandırıldığınıza dair belgelerle vereceğim yerlere şıkayet edın. İki  kısımda size dönüş yapacaktır. Şikayetlerin çoğalması sonucu facebook’a bu durum belirtilecek ve cevap beklenecektir. Facebook ise bu sayede sizleri dinlemek zorunda kalacaktır. Örnek Twitterde yaşanan olay. Sahipsiz değilsiniz.

Bilişim suçları: http://www.ihbarweb.org.tr/ohg/index.php verdiğim linki tarayıcınıza yapıştırın ve eksiksiz şikayet metni hazırlayın. Korkmayın devletiniz bu gibi durumlarda yanınızda.

Başbakanlık: http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx Buraya sadece internet değil her konuda şikayette bulunabilirsiniz. Dönüş yapılma hızına inanamayacaksınız oldukça ilgililer.

Dava açma: Toplu davalarda bilişim suçları siber olarak çalışabiliyor. Örnek  bir oyun için savcılığa verilecek 100 dilekçe bu işin üzerine yoğunlaşılmasını sağlayacaktır. Fakat tekil davalar bilişim suçlarının yurt dışı konularında sessiz kalmasına sebep olabilir.

Paranızı nasıl alacağınızı ve sizi zarara sokanları nasıl alt edeceğinizi anlattım. saat 05.03 ve tam 2 saatimi alan bir yazı. Şunu unutmayın güzel arkadaşlarım. En büyük darbe ise sizi soyan oyunları oynamamaktır. Bir oyuna girdiğinizde her adımı para ise uzak durun. Bizler sizler için varız.

Sorularınızı konu altına sorun. Müsait oldukça cevaplamaya çalışacam arkadaşlar.

 

 

 


45 thoughts on “Legend online paranızı geri almak”

 1. benim 180 tl çekimim var geri ödeme istiyorum. tanıdığınız biri tarafından yapıldı diyerek geri ödeme yapılmıyo nasıl yapmam gerekiyo bilgisi olan var mı ?

 2. merhaba ben de legend onliye cok para yatırdım şuanda oynamıoyorum karekter oyle duruyor ama senin dediğin gibi yaptım ödemeleri gördüm ama itiraz et diye birşey cıkmadı ?

 3. Kardeş başka cardaki itemi veya fishionu diyer cara aktaramıyoruz onun bi hilesi warmı acil lazım ..

 4. arkads hıc hıle gelmıyor artık sanırım legend onlıne bıraktınız baska oyunlara yoneldınız az bunada ılgı gosterın hıle yolarsanız herkes sevınecek tesekkuler emegınıze saglık sımdıden

 5. 77 lvl Okçu 6 lvl Fasionları – kolye 5 güne epik bitiyor … SATILIKTIR alıcılar Murat Devran Adlik e faceden mesaj bıraksınlar

 6. Merhaba bir arkadaşımız var oyunda aldıgı elmasların butun hepsının kanıtları var ama 600tl lık kacak elmas alındıgı soylenıyor ve suan carını acmıyorlar bu arkadasta legend online la iletişime gecemeye calısıor ama hıc bır sekılde cevap vermıyorlar bu konuda nasıl ulasılabılınır veya sıkayet edıler ıyı gunler

 7. hani yeni hile yokmu kurudu site birçok hile var yeni sizde tık yok nezamandır hile paylaşmıyosunuz

 8. kardeş bak tr gala değil misin yoksa senden e postama hile istedim oralı olmadın nerde yardımcı olmak isteyen şahıs. iyi adam. neyse.. kusura bakma.

 9. hocam hile istiyorum alamadım atasanız sevinirim emeğinize saygı duyacağıma namus ve şeef sözü veiyorum sg mi atımak istiyroum sadece yeadımcı olabiliseniz hanobabahano@hotmail.com adresim.. malum kapanıyo buraya attıklaınız.

 10. saçma sapan oyun . arkadaş oyunda hiçbir ilerleme yokki hep aynı şeyler . 1 kez sahneye gir 1 kez bossa gir birazda anfi yap savaş alanına gir her gün her gün hep aynı şeyleri yap dur ne anladın bu işten 😀 hiç başlamayın bence

 11. legend online da hile bekliyoruzz daha gelmedi ne zaman gelecek acaba cheat engine 1 i gösterdiniz 2 , 3 yok bize dediniz hileleri bulacaksınız 1 tane hile çıkmıyorrrr

  sizde destek olsanızz çantadaki maddeleri çoğaltma hilesi bulsanızz çok iyi olurrr

 12. Faceden Oynayanlar icin gecerli sanırsam Para iadesi _? ben faceden oynamıyorum nasıl yapıcam onun hakkında bilgi verirmisin Murat abi.

 13. İmperia online diye bi oyun var bulgarların . kendi ülkesindeki adam hilenin dibine vuruyo ama hala bizim ülkede o ooyuna hile bulunmuyo . şerefsizler para ile hile satıyor ama almak hiç güvenli degil … lütfen yardım..

 14. ödemelerim hep parça parça bunların hepsini alabiliyor muyum yoksa o parçalardan sadece 3 tanesini mi geri alabiliyorum ?

 15. 3k elmas için itiraz et dediğimde karşıma 300 elmas için 20 tllik itraz seçeneği çıkıyor bi türlü 181 tllik ödememe ititraz edemiyorum neden acaba

 16. Ürün8250 ElmasTarih21 Nisan 2014 Pazartesi, 18:17Ödeme ID514359482009851UygulamaLegend Online (Türkçe)Ödeme YöntemiKredi KartıToplam500,00 TL (TRY)İtiraz Beklemede

  Ikı aydır Bole halen ıade gelmedı

 17. Merhaba,

  Anlayışınız için teşekkür ederiz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

  Sistemimizi kullanırken yaşamış olabileceğiniz karışıklık için özür dilerim. Bu çekimler için ödeme kaynağınıza para iadesinde bulundum. Paranın hesabınıza geçmesi için lütfen 7-9 iş günü bekleyin. Ne yazık ki, limit aşımından kaynaklan ücretler veya olası diğer kesintiler için size para iadesi yapamıyorum.

  Lütfen gelecekte hesabınızdan yapılan tüm alışverişleri dikkatle takip edin. Bu para iadesi tek bir sefere mahsustur ve bir akrabanız veya tanıdığınız Facebook hesabınızı kullanarak yeniden alışveriş yaparsa, size bir daha para iadesi yapmam mümkün olmayacaktır.

  Arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın hesabınızdan Facebook alışverişleri yapması hakkında faydalı ipuçları için lütfen Yardım Merkezi’ni ziyaret edin:
  http://www.facebook.com/help/?page=1039

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler, abi napcam

 18. Bu oyuna hep nefret ettim ilk bakistan anlamistim zaten her adimi para oldugunu bence oynuyanlar da biraksin eger para yatirmasini istemiyorsaniz ..

 19. herşey iyi güzel ellerine sağlık ama site üzerinden oynayanlar nasıl geri ödeme talebinde bulunacak yada böyle birşey mümkünmü

 20. Bence onlara en büyük darbe elmas hilesi yapıp herkesi bu hileyi kullandırtmak hileyi neredeyse %90 bi kısım kullanacaktır legend firmasıda hileyi kullanan oyunculara ban atacaktır kader hilesinde oldugu gibi cogu oyuncu oyunu bıraktı bu sekildede oyunu oynayan kalmaz zaten bende nefret ediyorum adamın biri kaçak elmas attı bana ıd imi istedi ertesi gün banlandı kaçak elmas alımı yüzünden dikkat edin arkadaslar kaçak elmas sonu %100 bann dır

  1. Aklını sikim aklını adam ne yazmış ugraşmış at beyinli halen diyor para yatıracam

  2. parayı legend den alıp redcrucible2 ye yatırmayı düşünüyorum o oyun para yatıma gerektirmiyor yani en iyi silahları 1-2 yıl içinde para yatırmadan alabilirsiniz ama ben biraz para yatırmak istiyorum 😀 para yarırmAyı hAkeden bir oyun

 21. Eline Sağlık Abi İyi Güzel Yazmışın. Senden Bi İsteğim Olucak Bu Oyuna Para Kaptırıyoruz O Kadar Bize Bi Hile Yap Elmas Fashion Ne Olursa. Teşekkürler TrGala. Herkese İyi Hileler İyi Oyunlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Engelleyiciyi kapatınız...

Sitemizde her şey ücretsiz. Sizleri rahatsız edecek bir şey yok. Bari sen yapma :(