Oyun Tanıtımları

Assassins Creed IV BlackFlag


Siyah bayrakları sever misin ? Korsanları sever misin ? O halde bu yeni seri ve yeni kişiler tam sana göre diyebiliriz.Korsanlarla birlikte çıkacağın bu yeni yolculukta hepinize iyi günler diliyorum.

 

Bu oyun korsanlığın altın çağını konu alıyordu oyunun başında bunu belirtiyor zaten.İngiltere,Fransa,İspanya,Hollanda,Portekiz devletleri ve korsanlar arasındaki soğuk savaşı konu alıyor.Aslında korsanlar korsanlıktan çok paralı askerlik yapıyorlar.

 


Bir süre süren savaş Utrecht anlaşmasıyla sona erer ve bir süreliğine beyaz bayraklar sallanmaya başlar.Bnunu sonucunda korsanlar işsiz kalınca gerçek hallerine geri dönerler.Tıpkı istediğimiz gibi korsanlık yapıp ganimet peşinde koşarlar.Bu korsanlar bireysel olarak birşeyleri yapamayacaklarını anlayıp bir kuruluş kurarlar.Kendi kuralları kendi çöplükleri kendi sesleri çıkar orada.Böylece tarihteki ilk eşit ve adaletli toplum oluşmuş olur.Şehirler,sığınaklar kurarlar.Buralarda ise tapınakçılar ve suikastçiler arasındaki savaş devam eder.Tapınakçılar Karayiplerde doğaüstü bir güç olduğunu öğrenirler ve Karayiplere doğru yola çıkarlar.Tabi Suikastçilerde  boş durmayıp korsanların arasına kendi adamlarını koyarlar ve bu işgale engel olmaya çalışılar.

 

Oyunun bu kez ki ana karakteri Edward Kenway olacak.Ezio amcamız yıllar evvel ölmüştür.Edward bir gemide korsanlık yapıyordu.Çalıştığı gemi bir savaş sırasında tahrip olup batmıştır.Bu iki gemiden Edward ve Duncan adında bir suikastçi kalır.Edward onu uzun bir kovalamadan sonra öldürür ve kostümünü giyer.Herşeyden habersiz bir şekilde giderken tapınakçıları görür ve onların peşinde oldukları şeyi öğrenmeye çalışırken gerçek bir suikastçi olur.

 

Suikastçiler arasında pek sevilmese de vazgeçilmez bir assassin olarak karşımıza bu seride çıkar. Yelkenleri açın, GİDİYORUZ !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Engelleyiciyi kapatınız...

Sitemizde her şey ücretsiz. Sizleri rahatsız edecek bir şey yok. Bari sen yapma :(